CATEGORIES
23.5.2016

Well hello

Lifestyle

GINA TRICOT Jumpsuit

Moikka kaikki! Täällä tulikin sitten pidettyä ihan kunnon vapaa viikonloppu ja avasin blogin nyt ekaa kertaa perjantai-illan jälkeen. En edes muista koska olisin ollut kokonaisen vuorokauden kurkkaamatta tänne, joten ihan hyvää vaihtelua! Eilen illalla pienet vierotusoireet nostivat päätään, mutta päätin sitten keskittyä vielä kisakatsomoon ja leijonien kannustukseen. Kultaa ei tullut, mutta vitsi mikä meininki on ollut koko kisojen ajan, joten iso kiitos siitä taas! Ensi vuonna uudelleen.

Perjantaina kävin tosiaan hakemassa vanhemman siskonpoikani tarhasta ja vietimme pienen täti-illan. Käytiin Stockmannin leluosastolla ja rakentamassa jätskit Magnum baarissa, niinkuin suunnittelin. Jätskien jälkeen käytiin vielä purkamassa sokerienergiat leikkipuistossa ennen naperon palautusta iskälle ja äidille. Oli kyllä niin ihanaa tollainen laatuaika pikkumiehen kanssa. Niin huikee tyyppi, kenen juttuja kuuntelee aina ihan hymyissä suin. 

Lauantaina juhlimme ystäväni Lauran syntymäpäiviä pitkän ohjelman mukaisesti ja koska nämä olivat yllätysjuhlat, niin en niistä voinut tietenkään täällä etukäteen puhua! Ohjelma alkoi Storyn brunssilla, mistä jatkoimme Hernesaareen katsomaan lätkää. Hernesaaresta matka jatkui Elastisen isolle Hartwall Areena keikalle 20 tytön voimin. Oli kyllä ihan super hauska ja hyvä keikka, huh. Kyllä oli taas niin ison maailman meininkiä, että saa kyllä olla ylpeä Suomesta ja sen lahjakkuuksista. Keikalta ilta jatkui vielä jatkoille, mutta nopeasti siinä jossain vaiheessa alkoi pitkä päivä tuntumaan ja lähdin kotiin nukkumaan. Sunnuntainakin olin vielä niin homeessa, että upeasta ilmasta huolimatta en jaksanut liikkua minnekkään neljän seinän sisältä! Välillä on ihan hyvä antaa itselleen lupa olla tekemättä yhtään mitään, eikö vain?

Tänään viikko on alkanut muutamalla tapaamisella ja asioiden hoitamisella. Kävin myös ekaa kertaa kokeilemassa ihakarvanpoistoa laserilla KL sairaalassa! Käsiteltiin kainalot ja bikiniraja. Tuloksia pitäisi näkyä muutaman hoitokerran jälkeen, joten palaan vielä tähän projektiin heti kun osaan kertoa mm. juuri tuloksista enemmän. Ensimmäisen kerran jälkeen olin kyllä todella positiivisesti yllättynyt miten vaivatonta ja nopeaa käsittely oli. Pientä kuumottavaa kihelmöintiä iholla tuntui, mutta ei siis mitään verrattuna esimerkiksi sokerointiin. Ihan lastenleikkiä siihen verrattuna. Onko teillä kokemuksia laseroinnista ja onko se aihe, josta haluatte tietää enemmän? 

Kirjoittelen tosiaan nyt täältä isäni luota ja perheeni huuteleekin jo tuolla ruokapöytään, joten joudun lopettelmaan. Pidetään täällä pienet grillibileet kauniin sään kunniaksi, joten palataan siis asiaan huomenna! Hyvää viikonstarttia kaikille!

9 comments

Comment

Your email address will not be published.

*

  • Irina

    Ihanan kesäisiä kuvia!:) Sininen sopii sulle tosi hyvin. Ja mäki kuulisin mielelläni lisätietoa laserista, yleensä mulla on korkea kipukynnys, mutta esimerkiksi vahaus on sellanen jota en kestä ollenkaan ja sokerointia en oo koskaan edes kokeillu.

    • Kira Kosonen

      Kiitos Irina! Harvemmin tulee käytettyä kyllä sinistä. Ihanasti se kyllä jotenkin raikastaa! Ja joo ajattellinkin, että laser on varmasti monelle sellainen, josta joskus kuullut, mutta ei oikein tietoa miten se toimii/maksaa yms. Tästä siis tulossa tarkempi postaus heti kun osaan kirjoittaa muustakin kuin ensivaikutelmasta!

  • Aino

    Itse olen menossa poistattamaan ihokarvoja laserilla ekaa kertaa tällä viikolla Australiassa. Suomessa ei korkeiden hintojen takia itsellä ois ainakaan mahdollisuutta tätä toteuttaa. Täällä päin maailmaa homma kustantaa esimerkiksi kainaloiden ja brasilialaisen osalta 40 aussi dollaria eli n.26€. Uskomatonta kyllä miten voikin olla niin paljon edullisempaa. Ystävillä paljon positiivisia kokemuksia joten innolla odotan! Mielellään kuulen lisää sunkin kokemuksista. Mahtavaa kesää sinulle Kira :)

    • Kira Kosonen

      Wow onko se siellä noin edullista! Huh tätä Suomea! Täällä kuin pelkkä sokerointi voi maksaa myös helposti 150-200€ kerta, jos ottaa kaikki alueet ja se kestää vaan sen 4 viikkoa, niin ajattelin laserin olevan kuitenkin loppupeleissä edullisempi vaihtoehto, koska se oikesti vähentää/lopettaa karvojen kasvun paljon pidemmälle aikavälille. Itsekkin kuullut pelkkää hyvää, joten nyt oli aika kokeilla!

  • Jade

    Niin ja äsken Huomenta Suomen mainoksissa näytettiin Hugo Bossin Hajuvesimainos Boss Ma Vie, onkohan tämä juuri se uusi tuoksu… ☺️

    • Kira Kosonen

      Moikka Jade! Kiva, että kommentoit siis nyt <3 Ja kyllä vanha rouva voi oikein hyvin! :) Ei ole tuo Boss Ma Vie! Ihan uusi tuoksu, mitä ei ole vielä mielestäni julkaistu missään!

  • Jade

    Kauniin värinen jumpsuit ja ihanan kesäisiä kuvia mutta voi kuinka sydäntä lämmitti nähdä vanha Rouva onnellisena nurmella, ihana!
    Kiinnostaa myös toki tietää enemmän laseroinnista.
    P.s en ole muuten ikinä kommentoinut blogissasi, seuraan kyllä päivittäin ja tykkään kovasti.

  • Elina

    Ehdottomasti lisää tietoa laserista!
    Mä oon niin pelkuri ja herkkäihoinen, että sokerointi tai vahaus ei tuu kuuloonkaan!:D

    • Kira Kosonen

      JJEP! Oon yhen brassi sokeroinnin tehny ja se jäi kyllä siihen… Laserointi oli pelkästään sellaista pientä nipistelyn omaista tunnetta, joka meni heti ohi. Toivotaan, että tuottaa tuloksia!